نمایشگاه گروهی سرامیک دانشجویان دانشگاه هنر تهران
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵
نمایشگاه نقاشی نقاشان جنوب کرمان- هلیل
بهمن ۱۹, ۱۳۹۵
نمایش همه
استاد فاطمی نیا متولد سال 1345 تهران است که در دوره ی دبیرستان ریاضی فیزیک را خواند و کارشناسی ادبیات فارسی را گرفت و به شغل معلمی در مدارس مشغول شد اما پس از گذشت سالیان و بنا به اتفاقات مختلف راهش را پیدا کرد و رشته ی نقاشی را به صورت تخصصی در سال 2003 در کشور کانادا ادامه داد و در حال حاضر نیز به صورت حرفه ای نقاشی می کند و دوره های آموزشی را هم در کارنامه ی خود دارد.
به گفته ی خودش در خانواده ای کاملا مذهبی بزرگ شده و از دوران کودکی مانند تمام بچه ها علاقه اش به نقاشی مشهود بود. به نظر او نقاشی امری فطری است. در طی تمام این سال ها هیچوقت کار هنری را رها نکرده و ارتباطش را با مراکز هنری قطع نکرده و به توصیه و نصیحت پدر بزرگوارش نقاشی را جدی دنبال کرده است.
البته در اوایل راه را با تردید پیش میرفت و به دروس غیر نقاشی هم می پرداخت و به قول خودش ترسی مانع تصمیم گیری او می شد اما پس از چندی به هر تقدیر وارد جریان هنری شد و اراده ی خود را در چند رشته محک زد. در حال حاضر نیز سرگرم تهیه و کشیدن یک سری تابلو در حیطه ی نقاشی اینکاستیک است تا در نمایشگاهی ضمن معرفی این هنر به مردم، آثارش را در معرض دید همگان قرار دهد. به قول خودش شعر کوبیسم هم می گوید که در پایان نمونه ای از نوشته هایش را نیز می آوریم.
ایشان در مصاحبه شان یاد آور شدند:
حدود 12سال پیش دردانشکاه OCAD درشهر تورنتو کانادا در ‌رشته هنرهای زیبا ودر شاخه طراحی ، نقاشی مشغول به تحصیل شدم . پس ازیک سال و تجربه های مختلف درطراحی ،نقاشی ، مجسمه سازی ، چاپ دستی ، وویدیو آرت ،برای سال دوم گرایش طراحی ونقاشی در زمینه‌ هنرهای انتزاعی و دو رشته فرعی مجسمه سازی وچاپ دستی را انتخاب کرده ودرهمان زمان در ضمن پژوهش در مورد مواد و برای رسیدن به سبک شخصی با اینکاستیک آشنا شدم ، ضمن انجام چند نوع تکنیک های معمول آن اعم از نوع رنگ گذاری ،لایه برداری وکولاژ، به شیوه های مختلف دیگری نیزدست یافتم و گاه از آن درآثارMIXED MEDIA بهره بردم . علاوه بر آن برای تنوع بخشیدن در ارایه اثرها یم به بوم سازی واستفاده از مواد مصرفی خود ساخته و انواع ژسوهای مختلف ونیز بکارگیری قلم مس وقلم نقره روی آوردم.
تکنیکهای مختلف چاپ دستی ،در کنار مجسمه سازی آن هم به صورت انتزاعی چنان وجدی درمن به وجود آورده بود که ساعتها در کارگاه چاپ و مجسمه به تجربیات لذت بخشی دست یافتم .همراه بودن با اساتید برجسته ونیز هنرجویان مشتاق ،خود به خود انگیزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پژوهشی وتلا‌ش را درمن زنده تر کرد . با پشتوانه ای قوی علوم نظری دانشگاهی در زمینه های مختلف ادبی ، فلسفی ، جامعه شناسی ونیز روانشناسی و حتی ریاضیات وکاربرد آن درهنر ، در کنار تجربیات عملی دانشگاه ، تلاشهای بسیاری در جهت عینی ساختن ذهنیات خود نمودم و صد البته که راه هنر بی پایان است .
1382- تدریس در مدرسه اسلامی لندن اونتا ریو برای دانش آموزان مسلمان ایرانی و‌غیر‌ایرانی کانادا.
1383- تدریس نقاشی در‌کتابخانه مرکزی لندن اونتاریو برای کودکان پیش دبستانی ونیز‌همکاری با کتابخانه مرکزی لندن به عنوان مشاور‌در‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انتخاب کتاب به زبان فارسی برای تکمیل آرشیواین کتابخانه .
1384- ادامه تحصیل در‌مقطع کارشناسی رشته هنربا گرایش طراحی و نقاشی در‌‌دانشگاه تورنتو و نیز همکاری با کتابخانه مرکزی شهر تورنتو .
1385- همکاری با کتابخانه تخصصی کودکان شهر تورنتو وآغاز تدریس در مدرسه اسلامی تورنتو کانادا.
1386- ادامه تدریس در مدرسه اسلامی تورنتو وآغاز تدریس شرح منتخب مثنوی معنوی برای گروهی از ایرانیان ساکن تورنتو.
1387- بازگشت به ایران و آغاز تدریس هنر در مقطع راهنمایی (تهران).
1388- مشاور در سیستم مشاوره خانواده سازمان تبلیغات اسلامی .
1389- اخذ گواهینامه شرکت در دوره 9 ماهه کارگاه آشنایی با ادبیات کودک ونوجوان به منظور همکاری با گروههای ارزیابی کتاب کودک ونوجوانان شورا ی کتاب کودک (تهران).
1390- عضویت در گروه بررسی تصویر کتاب کودک و نوجوان شورای کتاب کودک وتدریس هنر در مقاطع پیش دبستان ، دبستان وراهنمایی در مدارس مختلف (تهران).
1391- آغاز تدریس دوره خلاقیت هنری در دوره تربیت مبلغ طلاب حوزه علمیه قم (مرکز آموزش های کاربردی حوزه علمیه قم ).
1392- تدریس در دوره تربیت مربی مهد کودک درموسسه فرهنگی هدایت (قم).
1392- داور کمیته مهارتهای ادبی - هنری پنجمین جشنواره بین المللی تبلیغی – فرهنگی طوبی (جامعه المصطفی العا لمیه قم ).
1392- تدریس دوره نقاشی مدرن در آموزشگاه های هنری (قم).
1393- سمینار آموزشی مدیران و مربیان مهدهای کودک استان گیلان (رشت).
1393- داور کمیته مهارت های ادبی – هنری ششمین جشنواره بین المللی تبلیغی – فرهنگی طوبی (جامعه المصطفی العالمیه).
1394- تدریس دوره خلاقیت هنری ، در دوره تربیت مبلغ طلاب حوزه علمیه قم (مرکز آموزش های کاربردی حوزه علمیه قم).
1394- داور کمیته مهارت های ادبی – هنری هفتمین جشنواره بین المللی تبلیغی – فرهنگی طوبی (جامعه المصطفی العالمیه).
1394- تدریس دوره نقاشی مدرن در آموزشگاههای هنری (قم).
1395- نمایشگاه انفرادی نقاشی (تهران – فرهنگسرای ملل).
استاد فاطمی نیا متولد سال 1345 تهران است که در دوره ی دبیرستان ریاضی فیزیک را خواند و کارشناسی ادبیات فارسی را گرفت و به شغل معلمی در مدارس مشغول شد اما پس از گذشت سالیان و بنا به اتفاقات مختلف راهش را پیدا کرد و رشته ی نقاشی را به صورت تخصصی در سال 2003 در کشور کانادا ادامه داد و در حال حاضر نیز به صورت حرفه ای نقاشی می کند و دوره های آموزشی را هم در کارنامه ی خود دارد. به گفته ی خودش در خانواده ای کاملا مذهبی بزرگ شده و از دوران کودکی مانند تمام بچه ها علاقه اش به نقاشی مشهود بود. به نظر او نقاشی امری فطری است. در طی تمام این سال ها هیچوقت کار هنری را رها نکرده و ارتباطش را با مراکز هنری قطع نکرده و به توصیه و نصیحت پدر بزرگوارش نقاشی را جدی دنبال کرده است. البته در اوایل راه را با تردید پیش میرفت و به دروس غیر نقاشی هم می پرداخت و به قول خودش ترسی مانع تصمیم گیری او می شد اما پس از چندی به هر تقدیر وارد جریان هنری شد و اراده ی خود را در چند رشته محک زد. در حال حاضر نیز سرگرم تهیه و کشیدن یک سری تابلو در حیطه ی نقاشی اینکاستیک است تا در نمایشگاهی ضمن معرفی این هنر به مردم، آثارش را در معرض دید همگان قرار دهد. به قول خودش شعر کوبیسم هم می گوید که در پایان نمونه ای از نوشته هایش را نیز می آوریم.

به منظور مشاهده نمایشگاه های این هنرمند، روی تصاویر زیر کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *