متد آموزشی سه تار مهرداد وارسته در موسسه برسام

شروع آموزش بسته به سن هنرآموز و سابقه نوازندگی با كتاب های  سه تار جلال ذولفنون و کتاب های هنرستان روح الله خالقی  (اكثر مواقع اين دوكتاب باهم تدريس مي شوند) آغاز می گردد.،بعد از آن با توجه به روند پيشرفت هنرآموز كتاب هاي درویش خان، علیزاده و صبا، تدريس مي شود و در كنار تمامي اين ها اتودهايي براي سه تار نوازي معاصر به هنرآموز تدريس مي شود كه اتودها از استاد بهداد بابایی و اتودهايي كه توسط اينجانب طراحي شده مي باشد.

بعد از آن تدريس رديف شروع شده و در كنار آن و همزمان قطعات استاد مشكاتيان و استاد علیزاده تدريس مي شود.

 

 

 

 

رزومه  استاد : مهرداد وارسته

دوره مقدماتی: 12 جلسه

 

 

با ثبت نام اینترنتی می توانید از 5 درصد تخفیف دوره آموزشی بهره مند شوید.

 

هنرجویان با ثبت نام در دوره های آموزشی ، از تخـفیفات ویـژه ذیل بهره مند می شوند:

        

 

متقاضیان میتوانند از طریق منوی ثبـت نـام در پایین صفحه، نسبت به نام نـویسی اقـدام نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شمـاره های 88800591  و 88904436  تمـاس حاصل نمایند.

 

 

 

سه تار سازی است با ساختار به ظاهر ساده به نسبت دیگر سازهای موسیقی ایرانی. سه تار، از سازهای زهی مضرابی است که در ساخت آن از چوب، فلز و سیم استفاده می شود.سیم سه تار در گذشته از روده حیوانات ساخته می شد ولی امروزه این سیم (زه) از فلز ساخته می شود. سه تار سازی است از خانواده تنبور و امروزه، در مقایسه، به تار نزدیک تراست و معمولا نوازندگان تار با نواختن سه تار نیز آشنا هستند.

ساز سه تار يكي از سازهاي متداول و شناخته شده در موسيقي ايراني مي باشد.سه تار سازيست زهي-زخمه اي. از تاريخچه و نحوه پيدايش اين ساز در موسيقي ايراني اطلاع دقيقي در دسترس نمي باشد. از لحاظ ظاهري بسيار شبيه دوتار، تنبور و ديگر سازهاي هم خانواده مي باشد با اين تفاوت كه در موسيقي شهري استفاده مي گردد. اگرچه در محدوده خاور ميانه سازهايي همچون چگور، دوتار، ديوان و …. با شباهت هاي بسياري به اين ساز موجود مي باشند اما سه تار ايراني داراي ويژگي هاي صوتي منحصر به فرديست كه با ديگر سازهاي مشابه خود تفاوت هاي بسياري را ايجاد نموده است.

 

آموزش سه تار:

 

این ساز را در حالت نشسته و به صورت افقی روی پا قرار می دهند.در این حالت دسته ساز دسته سه تار در طرف چپ و کاسه آن در طرف راست نوازنده قرار می گیرد.نوازنده سه تار سر انگشتان دست چپ را در طول دسته و پشت پرده ها قرار می دهد و با ناخن انگشت اشاره دست راست به سیم ها زخمه می زند.البته برای نواختن سه تار می توان از مضرابهای فلزی که روی ناخن نصب می شود هم استفاده کرد.

آموزش سه تار دو روش کلی دارد.یکی روش آموزش شفاهی (سینه به سینه) که از طریق شنیدن و تقلید الگوهای ریتمیک صورت می گیرد. و دیگری روش آموزش  بصورت آکادمیک و از طریق متد و نت.نام و نام خانوادگی * :
ایمیل *:
تلفن همراه *:
توضيحات :
کد امنیتی *: