نمایشگاه گروهی سرامیک دانشجویان دانشگاه هنر تهران

 

نمایشگاه منتخب آثار سرامیکی، شش تن از هنرمندان آینده دار و دانشجویان دانشگاه هنر تهران، در گالری هنری برسام، با حضور اساتید برجسته دانشگاه هنر تهران، استاد آزموده، استاد جلیلی، استاد احمدوند، استاد جوقان در مورخ سوم دی ماه 1395 افتتاح شد.

آرمین حق‌نژاد، یاسمن شمس‌الدینی، زینب عابدیان، مرضیه سادات قاری، سهیلا کاویانی و عطیه کلاهچیان هنرمندانی هستند که آثار خود را از سوم دی لغایت هفتم دی‌ماه 1395 از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری هنری برسام، به نمایش عموم قرار داده اند و علاقه‌مندان به هنر، جهت حضور و بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه تا تاریخ هفت دی ماه 1395، به گالری هنری برسام واقع در تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان زرتشت، خیابان پرستو، پلاک ۲۲، واحد ۱ مراجعه نمایند.

 

افتتاحیه این نمایشگاه که به همت ، تلاش و دعوت مدیریت گالری هنری برسام، با حضور سفرا و مجموعه داران خارجی و نمایندگان چند گالری خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، اسکاتلند و ایتالیا همراه شده بود، 75 درصد از آثار هنری به نمایش درآمده، به فروش رفت و رکوردی جدید و دور از ذهن در صنعت هنر حجمی در سطح ایران به وجود آمد، که این اتفاق نادر مورد توجه و پوشش خبرگزاری های مختلف نیز قرار گرفت.
(ایرنا -  ایسنا- ایلنا - تفسیرنیوز - خبروان - ایوانا - آرتیبیشن - عصرخبر - پارسی نیوز - دنیای خبر و ... )

همچنین مراحل اعزام و نمایش دو اثر منتخب این نمایشگاه به یکی از گالری های مشهور آلمان، به انتخاب کارشناس هنری و مدیر گالری برسام صورت گرفت.

 

سرامیک و سفال در مواد اولیه و نوع پخت با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. هرچند ساخت ظروف سفالی در ایران قدمت دارد، اما کشور ما در زمینه تولید سرامیک نسبت به کشورهایی مانند چین و ایتالیا دانش کمتری دارد، به‌گونه‌ای که لعاب مورد استفاده در ساخت آثار سرامیکی از کشورهای دیگر به ایران وارد می‌شود و انتظار آن است که سیاستگذاران هنری کشور ، از استعدادهای درخشان این صنعت و هنر ، در جهت بومی سازی و ارتقای سطح و دانش این هنر بهره مند شده و راه کاری مناسب جهت ورود ، پرورش و استفاده از هنرمندان جوان و مستعد این شاخه را فراهم آورند.

 

جهت برگزاری نمایشگاه اینجا کلیک کنید

نام و نام خانوادگی * :
ایمیل *:
تلفن همراه *:
توضيحات :
کد امنیتی *: